Historia

2022 12.01 pierwsze spotkanie z cyklu „SPOTKANIE Z PRAKTYKIEM”. 

2022 01.06 pierwsze spotkanie z cyklu „SPOTKANIE Z PRAKTYKIEM”. 

2019 udział w Uczelnianej Sesji Studenckich Kół Naukowych organizowanych na PK. Studenci Koła przygotowali trzy referaty.

2017 udział w Uczelnianej Sesji Studenckich Kół Naukowych organizowanych na PK. Studenci Koła przygotowali dwa referaty.

2016 udział w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej studentów Budmika 2016 w Poznaniu

2015 udział w konkursie konstruktorskim w Gdańsku wyKOMBinuj mOst. Koło reprezentowała drużyna o wdzięcznej nazwie “HEB”. Udział w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej studentów Budmika 2015 w Poznaniu.

2014 Udział w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej studentów Budmika 2014 w Poznaniu. Udział w “Dniu Lądowca”, oraz w dniu otwartym WIL.

2013 udział w Ogólnopolskim Seminarium Studentów Budownictwa “Budujemy Pasję” w Lublinie. Studenci przygotowali dziewięć referatów. Drużyna SKNMB brała również udział w konkursie konstruktorskim “Zapuść żurawia”. Zmontowany na miejscu żuraw, został wcześniej zaprojektowany na zajęciach Koła. Udział w “Dniu Lądowca”, oraz w dniu otwartym WIL.

2012 udział w Uczelnianej Sesji Studenckich Kół Naukowych organizowanych na PK. Studenci Koła przygotowali dwa referaty. Wizyta na budowie Centrum Jana Pawła II w Krakowie. Udział w “Dniu Lądowca”, oraz w dniu otwartym WIL. Wykłady dotyczące obciążenia śniegiem konstrukcji oraz wpływów dynamicznych.

2006 udział w Uczelnianej Sesji Studenckich Kół Naukowych organizowanych na PK. Studenci Koła przygotowali siedem referatów.

1976 2 referaty na sesji w Krakowie, 3 referaty na sesji w Rzeszowie, spotkania z inżynierami praktykami, obóz naukowy w Krośnie, zjazd „absolwentów Koła”.

1975 2 referaty na Uczelnianej Sesji Kół Naukowych, zagadnienia dynamiki masztów w referatach członków Koła, obozy naukowe w Łagowie i w Tyliczu, udział w Konferencji Krynickiej.

1974 3 referaty na Uczelnianej Sesji Kół Naukowych, 1 referat na Sesji Politechniki Krakowskiej w Szczyrku, obóz naukowy w Gorlicach.

1973 4 referaty na Ogólnopolskiej Sesji Kół Naukowych, obóz naukowy w Starym Sączu, spotkania z profesorami Uczelni, referat na sesji Kół Naukowych „Lato 1973”.

1972 4 referaty na Uczelnianej Sesji Kół Naukowych, obóz naukowy w Bieczu, wycieczka do ośrodków w Gdyni, Gdańsku i Warszawie, spotkania z byłymi członkami Kół Naukowych pracującymi zawodowo. 

1971 Połączenie Kół z Wydziału Budownictwa Lądowego (Katedra
Statyki i Wytrzymałości Materiałów) oraz Budownictwa Wodnego (Katedra Dynamiki Budowli); 4 referaty na Uczelnianej Sesji Kół Naukowych; obóz naukowy w Tylmanowej, I nagroda w Ogólnopolskiej Sesji w Politechnice Śląskiej.

1970 2 nagrody w Ogólnopolskiej Sesji KN, obóz naukowy w Kielcach, III Ogólnopolski Zjazd Kół Naukowych w Warszawie,

1969 3 referaty na Uczelnianej Sesji Kół Naukowych, Ogólnopolska sesja Kół Naukowych w Gliwicach, specjalistyczne wycieczki: Polska Południowa, obozy naukowe w Rytrze i Ełku.

1968 4 referaty na Uczelnianej Sesji Kół Naukowych, obóz naukowy w Limanowej, konsultacje „studenci studentom”.

1967 4 referaty na Uczelnianej Sesji Kół Naukowych, obóz naukowy w Mszanie Dolnej.

1966  4 referaty opublikowane w „Pracach Kół Naukowych”, wycieczka na budowę komina w Sierszy, obóz naukowy w Gołkowicach, udział w sesji Kół Naukowych w Pradze.

1965 Wydanie pierwszego zeszytu „Prace Kół Naukowych PK”, 3 referaty na Ogólnopolskiej Sesji, udział w II Zjeździe Metodycznym KN, wyróżnienie złotą odznaka ZSP Koła Naukowego oraz opiekunów (prof. R. Ciesielski i prof. S. Piechnik), wycieczka członków Koła trasą: Kijów – Krym – Moskwa, organizowanie dodatkowych konsultacji z mechaniki budowli („studenci- studentom”), obóz w Pińczowie, wymiana z ČUVT w Pradze.

1964  Zwiedzanie ośrodków naukowych w PWr i PŚl, Ogólnopolska Sesja KN: 600 – lecie UJ (I nagroda – publikacja w Czasopiśmie Technicznym); obozy naukowe w Proszowicach i Frydmanie, opracowanie „Bibliografii z 10 lat Konferencji Krynickiej”.

1963  4 referaty na Uczelnianej Sesji Kół Naukowych, pierwszy obóz naukowo- badawczy (Ryn), wycieczka do ośrodków naukowych (WAT, IPPT PAN, PW).

1962  Reaktywowanie działalności KN, powstaje sekcja „Statyków”.

1959-1961 Przerwa w działalności.

1955-59 Publikacje w „Biuletynie Kół PK”, wycieczki na budowy „Dookoła Polski”.

1954 Pierwszy raz Koło Naukowe zorganizowało konkurs – test dla studentów, którzy chcą wstąpić do Koła.

1951 Pierwsze publikacje w zeszytach Kół Naukowych. 

1950 Powstają w Politechnice Krakowskiej dwa pierwsze Koła Naukowe (w tym: KN Mechaniki Budowli; przy Katedrze Statyki i Wytrzymałości Materiałów).